O NAS

Piszemy i mówimy o Azji i Afryce. Informujemy o tym, o czym warto wiedzieć, wyjaśniamy to, co bywa niezrozumiałe i interpretujemy nie zawsze jasne zdarzenia i zjawiska. Odkrywamy tajemnice przeszłości, objaśniamy współczesność, a nawet staramy się przewidzieć najbardziej prawdopodobne scenariusze na najbliższą przyszłość. Chcemy, by Bliski Wschód był faktycznie bliski, Daleki zaś nieco mniej oddalony.

Blanka Katarzyna Dżugaj


Dziennikarka, orientalistka, ekspertka ds. stosunków międzykulturowych, doktor nauk humanistycznych. Ukończyła indologię i arabistykę oraz podyplomowe Studium Stosunków Międzykulturowych na Wydziale Orientalistycznym UW, a także dziennikarstwo na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Na Wydziale Orientalistycznym obroniła doktorat ze specjalności indologia. Studiowała też na Wydziale Kultury Japonii Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Karierę dziennikarską zaczynała w TVN24, gdzie pracowała blisko 10 lat, następnie współpracowała z agencją infomacyjną Newseria, telewizją Polsat oraz portalem Onet. Obecnie związana z Resetem Obywatelskim, gdzie m.in.prowadzi audycję „Azja Incognita” oraz stacją News24, gdzie prowadzi autorski program „Świat od południa”. Naukowo zajmuje się współczesną kulturą, tematyką kobiecą oraz sztukami audiowizualnymi Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Wielokrotnie prowadziła szkolenia i wykłady w takich instytucjach jak Stowarzyszenie Interwencji Prawnych, Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu, Muzeum Azji i Pacyfiku.

Krzysztof Gutowski


Absolwent indologii i doktorant na Wydziale Orientalistycznym UW, pracownik Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk. Jego zainteresowania skupiają się wokół historii religii w Azji Południowej, głównie badań nad tradycją wedyjską i wczesnym buddyzmem, a także teorii o pochodzeniu religii w ogóle. W swoich badaniach stara się łączyć klasyczną filologię z naukami kognitywnymi i biologicznymi. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą staroindyjskiemu rytuałowi ofiarnemu agnihotry na przestrzeni dziejów. Prowadził liczne szkolenia i wykłady w takich instytucjach jak Stowarzyszenie Interwencji Prawnych i Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu.

KONTAKT:

kulturazja@gmail.com

blanka.k.dzugaj@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s